معرفی 50 انیمه برتر رازآلود و معمایی

توسط Alireza

در این مقاله قرار است به 50 انیمه رازآلود و معمایی که حداقل باید یک بار تماشا کنیمشون، بپردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 1. Steins;Gate

برترین انیمه های رازآلود

اشتاینز گیت، رتبه اول برترین انیمه های رازآلود

Okabe Rintarou یک دانشجوی دانشگاه chuunibyou است که گهگاه در شخصیت دانشمند دیوانه قرار می گیرد. او تو بالای یک تعمیرگاه قدیمی تلویزیون، با دوستانش در حال انجام آزمایش زندگی می کند. او یک شخصیت غیرمعمول دارد که خود را در هوی و هوس پنهان کرده است تا از آنچه واقعاً هست فرار کند.

یک روز آنها توانایی ارسال پیامک به گذشته را کشف می کند، آنچه در ادامه می‌آید مجموعه‌ای از توطئه‌ها، توطئه‌های شیطانی و چهره‌های مرموز است که در سایه‌ها کمین کرده‌اند.

 1. Monster

برترین انیمه های رازآلود

انیمه هیولا (Monster) و یکی از برترین انیمه های رازآلود، یک انیمه سینن 74 قسمتی است که بین 7 آوریل 2004 تا 28 سپتامبر 2005 پخش شد. که دو قسمت دیگر آن در سال 2010 منتشر شد.

این انیمه درباره یک جراح مغز و اعصاب موفق به نام دکتر کنزو تنما (Kenzou Tenma) که اتفاقات مرموزی را دنبال می کند که او خود را گرفتار آن می بیند. انیمه با یک قسمت اعصاب خردکن درباره عمل ظریف یک پسر جوان شروع می شود. ما می بینیم که قهرمان داستان با یک معضل اخلاقی در مورد اقدامات غیراخلاقی بیمارستان خود مواجه است.

یک شب، دکتر تنما شهرت و شغل خود را به خطر می اندازد تا جان پسر جوانی را که به شدت زخمی شده بود، به خاطر زندگی شهردار شهر که قصد حمایت مالی از بیمارستان را داشت، نجات دهد. مجموعه ای از قتل های مرموز به زودی پس از عمل شروع می شود و دکتر تنما به عنوان مظنون اصلی ظاهر می شود، علیرغم اینکه هیچ مدرکی مجرمانه وجود ندارد.

هیولا ک طرح بسیار تکامل یافته با پیچ و خم های زیادی دارد. جای تعجب نیست که در صدر لیست بهترین سریال های انیمه پلیسی قرار دارد. تماشای آن برای همه کسانی است که عاشق سریال های انیمه هستند و عاشق یک معمای خوب هستند.

 1. Death Note

برترین انیمه های رازآلود

دفترچه مرگ (Death Note) ساخت استادیو پر آوازه Madhouse هست که در 37 قسمت پخش شد و بین 4 اکتبر 2006 تا 27 ژوئن 2007 پخش شد.

دفترچه مرگ یکی از انیمه های پلیسی و معمایی با یک خط داستانی خارق العاده است که هر قسمت بینندگان را در لبه صندلی‌های خود نگه می‌دارد.

داستان انیمه با قهرمان ما به اسم لایت یاگامی شروع می‌شود که دفترچه‌ای اصرار آمیر پیدا می‌کند این دفترچه به صاحب قدرت این قدرت را می دهد که هر کسی را تا زمانی که نام و چهره قربانی مشخص باشد را بُکشد.و با این قدرت لایت یاگامی تصمیم می‌گیرد که دنیای جدیدی را بسازد.

 1. Made in Abyss

برترین انیمه های رازآلود

مجموعه انیمه Made in Abyss با دو فصل و چندین تا سینمایی، به خاطر داستان فوق العاده قوی و متفاوت باعث شد خیلی‌ها بهش روی بیارند و به آینده این انیمه امیدوار بشوند.

“پرتگاه” آخرین مکان کشف نشده در جهان است. موجودات عجیب و شگفت انگیز درون آن پرسه می زنند و مملو از آثار گرانبهایی است که انسان های کنونی قادر به بازآفرینی آن نیستند. کسانی که جرات کاوش در اعماق را دارند، به عنوان “مهاجمان غار” شناخته می شوند. دختری یتیم به نام ریکو روی لبه آن زندگی می کند. رویای او این است که مانند مادرش یک مهاجم غار شود و اسرار سیستم غار را حل کند. یک روز، ریکو شروع به کاوش در غارها می کند و رباتی را پیدا می کند که شبیه یک پسر انسان است…

 1. Bakemonogatari

برترین انیمه های رازآلود

انیمه معمایی و رازآلود

کویومی آراراگی نیمه خون‌آشام است و خود را وقف استفاده از قدرت‌های پیشرفته‌اش برای کمک به دوستانش با موجودات ماوراء طبیعی بر شهر کوچکشان کرده است.

وقتی هیتاگی سنجوگاهارا با سرعت از پله‌ها پایین می‌آید، آراراگی فکر نمی‌کند او را بگیرد. و هنگامی که او این کار را انجام می دهد، دو چیز را کشف می کند: او بی وزن است، مانند یک پر. و او یک تسوندره، با پوسته ای سخت در اطرافش ساخته شده تا هر احساسی را پنهان کند. اما آنها با هم پیوند می خورند و به زودی آرارگی اولین رابطه خود را آغاز می کند.

سریال Monogatari Nisioisin یک مطالعه شخصیت پیچیده را به روشی غیر خطی با تولید منحصر به فرد و ستاره‌ای استودیو شفت روایت می‌کند.

 1. Mo Dao Zu Shi

داد و بیداد قبیله ون باعث رنج های بی حد و حصر شد، و سایر قبیله های کشت “کمپین Sunshot” را برای پیوستن به نیروهای خود علیه قبیله ون راه اندازی کردند. اگرچه وی ووکسیان، پدرسالار ییلینگ، کمک زیادی به سرنگونی ون ها کرده بود، اما به دلیل اینکه بیش از حد قدرتمند و خطرناک تلقی می شد، انگ و مجازات شد. ده هزار نفر او را تحت تعقیب قرار دادند.

سیزده سال بعد، وی ووکسیان توسط یک مراسم قربانی بازگردانده شد و دوباره با آشنایان قدیمی مانند لان وانگجی از قبیله گوسو لان و جیانگ چنگ از قبیله یونمنگ جیانگ ملاقات کرد. اسرار گذشته وی ووکسیان باقی مانده است و درگیری ها در دنیای تزکیه دوباره ظاهر شده است – که همه از زمانی شروع شده اند که همه آنها زمانی جوان بودند.

یک انیمه چینی، اما پر قدرت و عالی! داستان فوق العاده که حتی کسانی هم که طرفدار انیمه چینی نیستند، هم به سمت خودش جذب کرده!

 1. Kizumonogatari

از برترین انیمه های رازآلود سری مونوگاتاری هست که البته طراحی و آرت بخصوصی داره که ممکنه بعضی از بیننده ها خوششون نیاد، ولی داستان بسیار خاص و جذابی داره.

25 مارس – فقط یک روز دیگر در تعطیلات بهاری. کویومی آراراگی، دانش آموز سال دوم دبیرستان در دبیرستان نائوتسو، با سوباسا هانکاوا، دانش آموز ممتاز مدرسه اش دوست می شود. هانکاوا به شایعه ای در مورد یک “خون آشام بلوند” اشاره می کند که اخیراً در اطراف شهر آنها مشاهده شده است.

آراراگی که معمولاً ضداجتماعی است، به شخصیت زمینی خود علاقه دارد. در آن شب، آراراگی با خون آشام شایعه شده روبرو می شود: او کیس شات Acerola-Orion Heart-Under-Blade است که به عنوان “پادشاه خونسرد، خون گرم و خونسرد از Apparitions” نیز شناخته می شود. خون آشام زیبا و خیره کننده فریاد می زند که کویومی او را نجات دهد در حالی که او در حوضچه ای از خون خود دراز می کشد و هر چهار دست و پایش قطع شده است.

دیدن این انیمه به طرفداران سبک خون آشامی به شدت پیشنهاد می شود، چون علاوه بر خون آشام بودن انیمه نیر،  رازآلود و معمایی است که با مغز شما بازی می کند،

 1. MUSHI-SHI

انیمه معمایی و رازآلود

نه خوب و نه بد، زندگی آنها در خالص ترین شکل آن هستند. مبتذل و عجیب، آنها از سپیده دم ترس را در انسان ایجاد کرده اند و در طول اعصار به “موشی” (Mushi) معروف شده اند. داستان‌های موشی‌ها و افرادی که روی آنها تأثیر می‌گذارند، همگی توسط یک موشی شی در حال سفر، یا «استاد موشی»، که به دنبال مشاهدات نادر موشی است و از دانش شمن‌مانند خود در مورد موشی برای کمک به مردم آسیب‌دیده استفاده می‌کند، به هم مرتبط می‌شوند.

موشی ها چیست و چه می خواهند؟

 1. Ghost in the Shell

در آینده ای نه چندان دور، بشر به وضعیتی رسیده است که پیوند کامل بدن از گوشت به ماشین امکان پذیر است. این امکان افزایش قابل توجهی در توانایی فیزیکی و سایبرنتیکی را فراهم می کند و خطوط بین دو جهان را محو می کند. با این حال، مجرمان نیز می توانند از چنین فناوری هایی استفاده کامل کنند که منجر به جرایم جدید و گاه بسیار خطرناک می شود. در پاسخ به چنین روش‌های جدید ابتکاری، دولت ژاپن بخش 9 را ایجاد کرده است، یک واحد پلیس مستقل که با چنین جنایات بسیار حساسی سروکار دارد.

بخش 9 به رهبری دایسوکه آراماکی و موتوکو کوساناگی به چنین جنایاتی در کل طیف اجتماعی می پردازد که معمولاً با موفقیت همراه است. با این حال، وقتی با یک هکر سطح A جدید با نام مستعار «مرد خندان» مواجه می‌شوند، تیم وارد یک بازی موش و گربه خطرناک می‌شود و دنباله‌روی هکر را دنبال می‌کند که نشان‌دهنده خود را در ژاپن می‌گذارد.

 1. Summer Time Rendering

انیمه معمایی و رازآلود

رندرزمانِ تابستان (Summer Time Rendering) انیمه‌ی بهار 2022 در قالب 25 قسمتی است که یک داستان علمی تخیلی و تابستانی پر از تعلیق، در جزیره ای کوچک با شینپی آیجیرو که دوست دوران کودکی اش اوشیو کوفونه که درگذشت. او برای اولین بار پس از دو سال برای تشییع جنازه به زادگاهش برمی گردد. سو هیشیگاتا، بهترین دوست او، مشکوک است که با مرگ اوشیو مشکوک است و درست نیست، و اینکه ممکن است یک نفر بعدی هم مثل اون بمیرد. یک فال شوم شنیده می شود که کل خانواده همسایه به طور ناگهانی روز بعد ناپدید می شوند. علاوه بر این، میوُ سه روز قبل از مرگ اوشیو با  یک “سایه” درگیر می شود.

 1. Yojouhan Shinwa Taikei

کهکشان تاتامی (The Tatami Galax) هنگامی که یک ترک دانشگاه برای لقمه آخر شب در یک غرفه رام اسرارآمیز متوقف می‌کند، او با یک خدای خودخوانده ازدواج روبرو می شود. این ملاقات عجیب و غریب، مرد جوان را از طریق یک فلاش بک وحشتناک به روزهای نه چندان باشکوه دانشگاهش می فرستد، زمانی که تأثیر یک دوست جدید بی رحم او را از یک رمانتیک ناامید به یک «کوپید سیاه» بدجنس تبدیل می‌کند.

 1. Odd Taxi

تاکسی عجیب و غریب (Odd Taxi) یک انیمه متفاوت با داستانی متفاوت.

راننده تاکسی اودوکاوا زندگی بسیار پیش پا افتاده ای دارد. او هیچ خانواده ای ندارد، واقعاً با دیگران معاشرت نمی کند، و آدم عجیبی است که تنگ نظر است و زیاد حرف نمی زند. تنها افرادی که او می تواند با دوستانش صدا بزند دکتر او، گوریکی و همکلاسی دبیرستانش، کاکی هانا هستند.

به نظر می رسد همه حامیان او کمی عجیب و غریب هستند. دانشجوی کالجی که می خواهد دنیا به صورت آنلاین متوجه او شود، کاباساوا. پرستاری با اسرار به نام شیراکاوا. یک دوتایی کمدی به نام Homosapiens که نمی توانند شکست بخورند. یک هجوم محلی به نام دوبو. یک گروه بت که به تازگی شروع به کار کرده است به نام Mystery Kiss… همه این مکالمات پیش پا افتاده به نوعی در نهایت به دختری می انجامد که گم شده است.

 1. Boku dake ga Inai Machi

یه انیمه معمایی و رازآلود جذاب دیگه که شخصا 3بار ریواچ کردم و خیلی لذت بردم

فوجینوما ساتورو پس از اینکه به اشتباه قاتل شناخته می شود، فرار می کند تا در زمان به دبیرستان بازگردانده شود. با این حال، او شناخت و خاطرات خود آینده خود را حفظ می کند و متوجه می شود که می تواند رویدادهای آینده را تغییر دهد. با این توانایی، او تصمیم می‌گیرد قتل یکی از همکلاسی‌هایش را از زمانی که جوان‌تر بود، بررسی کند، اما متوجه می‌شود که بسیار بیشتر از آنچه در ابتدا تصور می‌کرد، با این پرونده مرتبط است.

این یکی از بهترین انیمه های A1-Pictures است که از ابتدا تا انتها تولید شده است، با استعداد سینمایی و موسیقی متن شدید، تجربه ای دائماً جذاب را به خانه می رساند.

 1. The Promised Neverland

یک انیمه ترسناک تو سبک رازآلود که حسابی شما را به وجد می‌آورد و یکی از تجربه خاص شما می‌شود.

Yakusoku no Neverland- اِما، نورمن و ری باهوش ترین بچه های یتیم خانه گریس فیلد هاوس هستند. و تحت مراقبت زنی که از آنها به عنوان “مامان” یاد می شود، همه بچه ها از یک زندگی راحت لذت برده اند. غذای خوب، لباس تمیز و محیطی عالی برای یادگیری – یک یتیم بیشتر از این چه چیزی می تواند بخواهد؟ با این حال، یک روز، اِما و نورمن حقیقت تاریک دنیای بیرون را که از دیدنشان منع شده‌اند، کشف می‌کنند…

 

 1. Mirai Nikki (TV)

یکی از انیمه های رازآلود و معمایی محبوب که شما را تو خودش غرق می‌کند.

داستان Future Diary یوکیترو آمنو یک نوجوان سر خورده است که درگیر مسائل زندگی روزمره خودش است، او هر روز زندگی خود را با یک دفترچه خاطرات روی تلفنش ثبت می کند.

تا اینکه روزی موجودی که در سر او قرار دارد، خود را به عنوان یک خدای میزبان یک نبرد معرفی می‌کند و یوکیترو را یک شرکت کننده اعلام می کند. به او و 12 کاربر دیگر دفترچه‌های خاطراتی با ویژگی‌های ویژه داده می‌شود که قادر به درک آینده هستند تا بتوانند با استفاده اون دفترچه و توانایی مخصوص خودش، زنده بمانند و برنده نبرد بشوند.

 

 1. Detective Conan

کاراگاه کونان (Detective Conan) یک انیمه طولانی اما بسیار جذاب که از انیمیشن Case Closed درست شده که از زمستان سال 1996 شروع به پخش کرد و تا الان با 1067 قسمت ادامه دارد.

این سریال حول محور تحقیقات قهرمان داستان ما، یک کارآگاه با بدن یک کودک می چرخد. شینیچی کودو دانش آموز دبیرستانی است که با پلیس برای تحقیقات همکاری می کند. با تماشای این انیمه با کیفیت و زیبا را به تمام دوستداران انیمه‌های پلیسی پیشنهاد میکنم.

 1. Psycho-pass

Psycho-Pass یک انیمه پلیسی 22 قسمتی است که بین 12 اکتبر 2012 تا 22 مارس 2013 پخش شد. داستان آن در ژاپنی آینده نگر است که  سیستم عدالت کیفری تغییر کرده و بر اساس “سیستم سیبیل” عمل می کند.

به نظر می رسد عملکرد سیستم سیبیل مرموز است. می تواند افکار شما را در مقابل همه باز کند و تشخیص دهد که آیا شما مجرم هستید یا خیر.

 1. From The New World

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

انیمه از دنیای جدید (Shinsekai yori): این انیمه بر اساس رمانی نوشته یوسوکه کیشی در سال 2008 توسط استادیو A1-Pictures ساخته شده است. انیمه From The New World در آینده اتفاق می افتد و گروهی از دانش آموزان را در مدرسه ای مرموز برای روانشناسی دنبال می کند.

ساکی واتانابه در ابتدا یک دختر جوان است و ما شاهد کشف اسرار زادگاهش کامیسو 66 در طول زندگی‌اش تا میانسالی هستیم. اخلاق و انسانیت سوالات کلیدی هستند که در طرح داستان نقش دارند، اگر مشتاق سفری آهسته و بی‌نظیر هستید که نسل‌ها را در بر می‌گیرد، این را تماشا کنید.

 1. Danganronpa: The Animation

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

Danganronpa: The Animation یک انیمه پلیسی 13 قسمتی است. این انیمه بین 5 ژوئیه 2013 و 27 سپتامبر 2013 پخش شد. این انیمیشن بر اساس خط داستانی یک بازی ویدیویی به نام “Danganronpa” است. این انیمه در آکادمی Hope’s Peak می گذرد، یک آکادمی معتبر که فقط بهترین دانش آموزان را می پذیرد.

ماکوتو نایگی یکی از این دانشجویان با استعداد است که در آکادمی پذیرفته شده است. با این حال، راز واقعی زمانی آشکار می شود که دانش آموزان به روش های تدریس در آکادمی پی ببرند. هر یک از آنها باید یکی از همکلاسی های خود را به قتل برساند و در محاکمه بعدی از آن فرار کند. اگر مجرم شناخته شود، قاتل اعدام می شود. این مسابقه مرگ تا زمانی که یک برنده بیشتر ندارد!

 1. Moriarty the Patriot

موریارتی میهن پرست Yuukoku no Moriarty، عنوانی که در دو پارت در اکتوبر 11، 2020 تا جون 27، 2021 پخش شد. که داستانی از حکومت اشراف امپراتوری بریتانیا را نشون می دهد در حالی که، طبقه کارگران رنج می برند، ویلیام جیمز موریارتی که با مصیبت آنها همدردی می کند، می خواهد همه آن را سرنگون کند. موریارتی که از نابرابری سیستمی ناامید شده است، نقشه می کشد که کل کشور را اصلاح کند. حتی مشورت با کارآگاه شرلوک هلمز هم نمی تواند مانعی برای او باشد. زمان آن فرا رسیده است که جنایت جهان را متحول کند!

 1. Mononoke

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

Mononoke  اسپین آف داستان Bakeneko Ayakashi: Japanese Classic Horror است. این فیلم فروشنده دارو را دنبال می کند که با ارواح مختلف یا “مونونوکه” در ژاپن فئودالی سر و کار دارد. درست مانند داستان باکنکو، او با یک سری ابزار و دانش گسترده‌اش در مورد ماوراء طبیعی مبارزه می‌کند، اما تنها زمانی می‌تواند مونونوکه را بکشد که شکل آن (کاتاچی)، حقیقت پشت ظاهر آن (ماکوتو) و دلیل رفتار غیر معمول آن (کوتوواری) باشد.

 1. Zankyou no Terror

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

وحشت در طنین (Terror In Resonance) ک انیمه پلیسی 11 قسمتی رازآلود و روانشناختی است که بین 11 جولای 2014 تا 26 سپتامبر 2014 پخش شد.

این انیمیشن داستان دو پسر – نه و دوازده – را دنبال می کند. پسران با نام بردن از خود به نام ابوالهول، در تلاش برای افشای یک سازمان بی‌قلب، شهری را ویران می‌کنند. ترس در طنین در یک واقعیت جایگزین قرار دارد. شهر توکیو ویران شده است. حمله تروریستی وحشیانه به تاسیسات هسته ای شهر را در خشونت و ناآرامی فرو برده است.

شش ماه پس از وقوع این خشونت، ویدئویی منتشر شد که نه و دوازده شهر را تهدید به نابودی می کنند مگر اینکه یک کد مرموز حل شود…

شخصیت‌ها دوست‌داشتنی هستند و ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارند که باعث می‌شود نمایش ارزش دیدن داشته باشد. هر کدام با یکدیگر متفاوت هستند و در نوع خود منحصر به فرد هستند. همه نوع بیننده می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند.

 1. Death Parade

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

رژه مرگ (Death Parade) پس از مرگ، اما قبل از نیستی یا تناسخ، به یک نوار کوچک عجیب و غریب در برزخ فرستاده می شوید تا مورد قضاوت قرار بگیرید. در آنجا، داوران سرنوشت شما بر اساس یک بازی تصمیم می گیرند که چه اتفاقی می افتد.

شما و یک روح مرده دیگر به طور تصادفی یک بازی (اسنوکر، دارت، مسابقه) را انتخاب کرده و سپس به رقابت می پردازید. در نهایت، انتخاب های انجام شده، در زندگی بر نتیجه تأثیر می گذارد.

 1. Baccano

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

در اوایل دهه 1930 در شیکاگو، قطار بین قاره‌ای، Flying Pussyfoot، سفر افسانه‌ای خود را آغاز می‌کند که ردی از خون را در سراسر کشور به جا می‌گذارد.

همزمان در نیویورک، دانشمند جاه طلب زیلارد و دستیار ناخواسته اش انیس، به دنبال بطری های گم شده اکسیر جاودانگی هستند. علاوه بر این، جنگ بین گروه های مافیایی بدتر می شود. در سال 1711، در کشتی Advena Avis، کیمیاگران در آستانه یادگیری قیمت جاودانگی هستند.

این انیمه اقتباسی بر اساس لایت رمان‌های برنده جایزه به همین نام، رویدادهای مختلفی را دنبال می‌کند که در ابتدا بی‌ربط به نظر می‌رسند، هم در زمان و هم مکان، اما بخشی از داستانی بسیار بزرگ‌تر هستند – یکی از داستان‌های کیمیاگری، بقا و جاودانگی. ادغام این رویدادها با هم، دزدهای بالقوه، آیزاک و میریا هستند که افراد مختلف را به هم متصل می کنند، همه آنها با جاه طلبی ها و برنامه های پنهان خودشان، و ایجاد پیوندهای مادام العمر و عواقب برای همه افراد درگیر.

 1. serial experiments lain

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

ما همه به هم متصل هستیم… دنیای اطراف ما وجود دارد، دنیایی از مردم، احساسات لمسی و فرهنگ. دنیای سیمی، درون کامپیوتر، از تصاویر، شخصیت ها، تجربیات مجازی، و فرهنگ خاص خودش وجود دارد. یک روز پس از خودکشی یکی از همکلاسی‌هایش، لاین، دختری 14 ساله، وقتی ایمیلی از دختر مرده دریافت می‌کند، متوجه می‌شود که این دو دنیا چقدر به هم مرتبط هستند: من فقط بدنم را رها کردم. من هنوز اینجا زندگی میکنم…

آیا مرز بین دنیای واقعی و دنیای سیمی شروع به محو شدن کرده است؟

 

 1. Hyouka

یکی دیگه از برترین انیمه های رازآلود که شخصا خیلی ازش لذت بردم:

Hyouka  یک انیمه پلیسی 22 قسمتی است که بین 23 آوریل 2012 و 17 سپتامبر 2012 پخش شد. این انیمه برای همه افرادی که به دنبال عنصری از زندگی هستند در حالی که هنوز از هیجانات یک معمای خوب لذت می برند عالی است.

هیوکا بر اساس رمانی به همین نام ماجراهای چهار دانش آموز دبیرستانی را دنبال می کند. قهرمان ما هوتارو اوریکی نام دارد. او توسط خواهر بزرگترش ترغیب می شود تا به باشگاه ادبیات کلاسیک مدرسه اش بپیوندد. هوتارو با دانشمند ساتوشی فوکوبه، مایاکا ایبارا دمور و ارو چیتاندا کنجکاو همراه است. همه چیز در شهر کامیاما عادی به نظر می رسد. با این حال، همه چیز تغییر می کند زیرا هوتارو و دوستانش خود را در یک راز 54 ساله در اطراف اتاق باشگاه می بینند.

از نظر احساسی جذاب، شیک و به طور مداوم سرگرم کننده است. اگر چیزی سبک‌تر می‌خواهید که هنوز تحقیقات و پیچش‌های داستانی زیادی داشته باشد، این یکی را حتما ببینید.

 1. Land of the Lustrous

سرزمین درخشان (Land of the Lustrous) در آینده اسرارآمیز، موجودات کریستالی به نام Gems در دنیایی زندگی می کنند که توسط شش شهاب از بین رفته است. به هر Gem نقشی اختصاص داده می شود تا با ماه داران مبارزه کند، گونه ای که به آنها حمله می کند تا بدن آنها را خرد کند و از آنها به عنوان تزئین استفاده کند.

فسفوفیلیت که به نام فس نیز شناخته می شود، جواهر جوان و شکننده ای است که آرزوی کمک به دوستان خود را در جنگ دارد. در عوض به آنها می گویند که به دلیل شرایط ظریفشان دایره المعارفی تهیه کنند. فوس پس از اینکه با هوسبازی این کار را انجام می دهد، سینابار، جواهر هوشمندی را ملاقات می کند که به دلیل سم خورنده ای که بدنشان ایجاد می کند، به گشت زنی در جزیره ای منزوی در شب تنزل یافته است. فوس پس از اینکه می‌بیند سینابار چقدر ناراضی است، تصمیم می‌گیرد نقشی را پیدا کند که هر دو جم رد شده از آن لذت ببرند. Houseki no Kuni تلاش‌های فوس را برای مفید بودن و محافظت از جواهرات خود دنبال می‌کند.

28. Darker Than Black

برترین انیمه های رازآلود

تیره تر از سیاه (Darker Than Black) مردم در جامعه انیمه اغلب هی، قهرمان فیلم Darker Then Black را «انیمه بتمن» می نامند  و این مقایسه به جز قتل ها مقایسه بدی نیست.

تیره تر از سیاه یک مجموعه انیمیشن ژاپنی محصول سال 2007 است که توسط تنسای اوکامورا ساخته شده است.

داستان در ژاپن مدرن می گذرد و بر این تمرکز می کند که چگونه ده سال قبل از وقایع سریال، یک ناهنجاری فضایی مرموز به نام “دروازه بهشت” در آمریکای جنوبی ظاهر شد و پس از مدت کوتاهی با باز شدن “دروازه جهنم” در توکیو، آسمان را تغییر داد برای پول و به نام عدالت. او فوق‌العاده چابک و قوی است و قادر به مبارزه تاکتیکی است که سریال را از قسمتی به قسمت دیگر منتقل می‌کند. با این وجود، جریان پنهان واقعی سریال راز آن است که به تدریج در طول دو فصل آشکار می شود.

 1. Mahou Shoujo Madoka★Magica

گول ظاهرشو نخور!

انیمه‌ای به ظاهر اشتباه پسند ولی در باطن داستانی فوق العاده، یک روز، مادوکا کانامه خوشبخت و دوست صمیمی دردسر سازش، سایاکا میکی، به دخترانی جادویی پیشنهاد می‌شوند. این پس از آن است که یک دختر غیر معمول و سرد به نام همورا آکمی به مدرسه آنها منتقل شده است. بدیهی است که علیرغم شکایت همورا، آنها این پیشنهاد را می پذیرند و یک آرزو به آنها داده می شود تا به هر آرزویی که دارند برسند. تنها شکار این است که … آنها باید “جادوگران” را بکشند.

ساختارشکنی لذت بخش تاریک و غم انگیز ژنرال اوروبوچی از ژانر دختر جادویی تقریباً افسانه ای است. به همین دلیل طرفداران زیادی بدست آورده است.

 1. Gosick

گوسیک (Gosick) این انیمه یک جفت دوست را نشان می دهد که در شرایط مرموز دور هم جمع شده اند. آنها با هم معماهایی را حل می کنند که حتی پلیس هم در حل آن ناتوان مانده است.

داستان Gosick در کشور خیالی Sauville واقع در اروپا اتفاق می افتد. کازویا کوجو دانشجوی جوانی است که به دلیل چهره ژاپنی اش طرد شده است. او به تنهایی با دختری مرموز به نام ویکتوریک دو بلویس دوستی پیدا می کند. او با موهای بلوند براق و چشمان زمردی شفاف، ویژگی‌هایی شبیه عروسک دارد. چیزی که رمز و راز پیرامون او را بیشتر می کند این است که او هرگز در کلاس ها شرکت نمی کند و فقط در کتابخانه مطالعه می کند.

 1. Kuroshitsuji

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

عنوان خادم سیه (Black Butler) Ciel Phantomhive  یک جوان اشرافی است که مدیون ملکه لندن است و مجبور است با احتیاط با جنبه های مختلف زیر شکم جنایتکار خود برخورد کند. در این، سبستیان مایکلیس – یک پیشخدمت عالی خوش اخلاق که در واقع شیطانی است که از طریق یک ترتیب فاوستی به سیل بسته شده، همراهی می کند.

 1. Gankutsuou

برترین انیمه های رازآلود

کنت مونت کریستو گانکوتسو که بر اساس رمانی به همین نام الکساندر دوما ساخته شده است، با وجود آزادی‌های فراوان، داستان انتقام‌جویی اشرافی، سرخوردگی سرمایه‌داری و پول خون است.

آلبرت جوانی است که مشتاق است زندگی را به بهترین شکل تجربه کند. اما زمانی که در یک اجرای اپرا با کنت مرموز مونت کریستو ملاقات می کند و به سرعت شاگرد او می شود، به زودی خود را در یک دهه توطئه انتقام آغشته به انحطاط و بدبختی می بیند.

 1. Mawaru Penguindrum

برترین انیمه های رازآلود

هنگامی که خواهر جوان خانواده تاکاکورا، هیماری، توسط بیمارستان مرخصی موقت می گیرد، برادرانش – شوما و کانبا – تصمیم می گیرند او را به یک آکواریوم ببرند.

با این حال او در آکواریوم غرش می شود، اما با کلاهی که قبلاً از مغازه سوغاتی آورده بود دوباره زنده می شود. چی، مگر می شود؟ دقیقا.

هیماری که اکنون با موجودی که برای تصاحب روحش تقاضای “طبل پنگوئن” می کند، برادرانش را به جست و جوی سرنوشت ساز برای چیزهای مرموز و ناشناخته می اندازد.

 1. Ghost Hunt

برترین انیمه های رازآلود

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

شکار روح (Ghost Hunt) ترکیبی از ژانرهای کمدی، ترسناک، ماوراء الطبیعه و معمایی به شکار ارواح حسی منحصر به فرد و با طراوت می دهد. یک لحظه پر از خنده است، سپس آن را با چند ترس تغییر می دهد.

مای و دوستانش دوست دارند داستان های ارواح را به اشتراک بگذارند. در حالی که داستانی را در یک ساختمان متروکه تعریف می کنند، شیبویا که رئیس شرکت تحقیقات روانی شیبویا است، صحبت آنها را قطع می کند. روز بعد، مای به طور تصادفی دوربین شیبویا را می شکند و یکی از دستیارانش را مجروح می کند. برای جبران این حادثه، مای مجبور می شود به گروه شیبویا بپیوندد.

 

 1. Dennou Coil

Haibane Renmei  تصور کنید که اینترنت بر روی جهان زنده “طرح شده” باشد و شما با استفاده از یک دستگاه قابل حمل با آن تعامل داشته باشید – عینک ها و گیره هایی که شما را به واقعیت افزوده متصل می کند.

در سال 2026، این فناوری به واقعیت تبدیل می شود … یوکو اوکونوگی با خانواده‌اش به دایکوکو نقل مکان می‌کند، خانه یک شبکه فناوری در حال گسترش که دنیای مجازی تعاملی را تشکیل می‌دهد.

مادربزرگ او آژانسی را برای تحقیق درباره کودکان گمشده ای که به نظر می رسد از دنیای “واقعی” ناپدید شده اند و وارد Dennou  شهر شده اند – که به معنای واقعی کلمه “مغز الکتریکی” است – اداره می کند – اصطلاحی که برای تمایز بین مجازی و “واقعی” استفاده می شود.

فرهنگ هکری در میان کودکان شهر در حال ظهور است. یاساکو به زودی با ایساکو آشنا می‌شود، که قدرت‌هایش برای شکار ویروس‌های رایانه‌ای معروف به “غیرقانونی” برنامه‌ای را که ممکن است انگیزه‌های شومی داشته باشد، رد می‌کند.

 1. Neuro: Supernatural Detective

برترین انیمه های رازآلود

نورو: کارآگاه فراطبیعی یاکو کاتسوراگی یک اعجوبه کارآگاه است که هر معمایی را که با آن روبرو شده است حل کرده است. اما مهارت‌های استثنایی او رازی را پنهان می‌کند. اسرار توسط دستیار یاکو،Neuro  حل می‌شوند.

Neuro  شیطانی است که به دنبال رمز و راز نهایی به دنیای انسان ها آمده است. او از طریق هر معمایی که حل می کند، انرژی منفی آزاد شده توسط مجرم را می بلعد.

 1. The Millionaire Detective: Balance Unlimited

انیمه معمایی

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

کارآگاه میلیونر: تعادل نامحدود( The Millionaire Detective: Balance Unlimited ) یک انیمه پلیسی 11 قسمتی است. این سریال بین 10 آوریل 2020 و 25 سپتامبر 2020 پخش شد.

این سریال ماجراهای یک کارآگاه دو نفره با شخصیت های متضاد را دنبال می کند. دایسوکه کامبه مردی ثروتمند است که توسط ستاد پیشگیری از جرایم مدرن استخدام شده است. او با هارو کاتو، مردی ساده با مفاهیم نجیب بسیاری از عدالت جفت شده است. در ابتدا، هارو از روش دایسوکه در استفاده از ثروت خود برای حل سریع پرونده ها منزجر می شود. با این حال، با پیشروی سریال، می‌بینیم که این دو نفر مجبور می‌شوند با هم دور هم جمع شوند زیرا حل معماها سخت‌تر می‌شود.

 1. Persona 4

انیمه معمایی

پرسونا 4 (Persona 4)  یک مجموعه انیمه پلیسی 25 قسمتی است که بین 7 اکتبر 2011 تا 30 مارس 2012 پخش شد. این مجموعه بر اساس بازی ویدیویی پلی استیشن 2 به نام “Persona 4” ساخته شده است.

یو ناروکامی، نوجوانی آرام را دنبال می کند که به تازگی به شهر اینابا نقل مکان کرده است. مدت کوتاهی پس از ورود یو، قتل عام در سراسر شهر اتفاق می افتد. در همین حال، شایعات عجیبی در مورد یک کانال تلویزیونی مرموز به گوش می رسد که فقط در نیمه شب قابل مشاهده است. این شایعات که “کانال نیمه شب” نامیده می شود، حاکی از آن است که شخص می تواند در حین تماشای کانال، همنوع خود را ببیند. با این حال، یو به زودی متوجه می شود که این کانال قربانیان قتل آینده را پیش بینی می کند. به طرز تکان دهنده ای، یو متوجه می شود که تلویزیون به ابعاد متفاوتی باز می شود که توسط “سایه ها” تسخیر شده است. یو به زودی متوجه می شود که بین قتل ها و بعد مرموز ارتباط وجود دارد. در طول سریال، ما شاهد تلاش های یو هستیم که سعی می کند جلوی قتل ها را بگیرد.

 1. Another

در اواخر دهه نود در مدرسه موشکی یومیاما. نزدیک به سی سال پس از یک حادثه وحشتناک که مردم را در شوک فرو برد، فیلم دیگری با انتقال کوئیچی ساکاکیبارا به همان کلاسی که رخ داد آغاز می شود.

یک سکوت غیرمعمول بر این ماجرا سایه افکنده است. این، همراه با دانش آموز غیرمعمولی که او با او ملاقات می کند، که برای همه نامرئی است، کوئیچی را به سمت یک توطئه در حال ساخت سوق می دهد.

قتل های وحشتناک و معمایی نگران کننده به زودی در انتظار اوست.

 1. B: The Beginning

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

ب: آغاز یک انیمه نیمی پلیسی و روانشناختی هست که در 12 قسمتی است که در 2 مارس 2018 منتشر شد. این انیمیشن در دنیایی می گذرد که با فناوری های پیشرفته و همچنین جنایی فراگیر شده است.

B: The Beginning وقایع مرموز پیرامون “قاتل B” هوشیار را دنبال می کند. سرویس تحقیقات سلطنتی (RIS) که از عادت او به گرفتن قانون خسته شده است، تصمیم می گیرد از کارآگاه عجیب و غریب کیت فلیک برای کمک بخواهد.

با پیشروی انیمه، داستان با عناصر تروریسم، فساد و آزمایش های انسانی غلیظ می شود.

 1. UN-GO

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

UN-GO  یک انیمه کارآگاهی 11 قسمتی است که بین 14 اکتبر 2011 تا 23 دسامبر 2011 پخش شد. این انیمه دارای یک فضای دیستوپیایی از ژاپن جنگ زده با سیستمی از مقررات سنگین اینترنت است.

UN-GO  جهانی را به تصویر می کشد که در آن ژاپن نیروهای حافظ صلح را در طول یک موقعیت جنگی به خارج از کشور فرستاده بود. این باعث تحریک تروریست ها برای حمله و ویران کردن کشور شد. در مقابل این پس‌زمینه وحشتناک، ما قهرمان داستان خود شینجورو یوکی را داریم.

شین جورو که به کارآگاه شکست خورده معروف است، در توکیو می‌رود و معماها را حل می‌کند. او توسط همکار عجیبش اینگا همراهی می شود. با این حال، همه چیز به آن سادگی که به نظر می رسد نیست. با پیشروی داستان، بسیاری از حقایق شوم پیرامون اینگا آشکار می شوند.

 1. Haibane Renmei

رویای افتادن از آسمان… و سپس تولد. Rakka از یک پیله بزرگ به خانه قدیمی متولد می شود که توسط گروهی از ماده ها با بال های کوچک بر روی پشت و هاله های درخشان بالای سر خود استقبال می شود. به زودی بال های خود راکا رشد می کند، هاله ای روی سر او قرار می گیرد و به او گفته می شود که باید در شهر نزدیک گری کار کند. او به زودی متوجه می شود که شهر و تمام دنیایی که در آن زندگی می کنند در پشت دیوار محصور شده است، دیواری بلند و غیر قابل نفوذ که هیچکس به جز توگا مرموز اجازه خروج از آن را ندارد.

 1. Ajin: Demi-Human

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

ناگای کی یک دانش آموز معمولی است که روزی با یک تصادف رانندگی مرگبار روبرو می شود. کی بدون آسیب از آن بیرون می آید، متوجه می شود که او یک “آجین” است. آجین ها ابرانسان هایی با توانایی های احیا کننده فوق العاده و جاودانگی هستند. آنها همچنین می توانند “ارواح سیاه”، موجوداتی با مهارت های رزمی بالا تولید کنند.

بچه ها این لیست 50 تایی قراره باشه اما نمیتونیم همشو یکجا منتشر کنیم. هر هفته یا 10 روز سعی میکنیم بروزرسانی کنیم.

 

 1. Cuticle Detective Inaba

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

برترین انیمه های رازآلود و معمایی

کارگاه زیبا اینابا: داستان آن در جهانی است که در آن واهی های نیمه انسان و نیمه حیوان با انسان همزیستی دارند.

این انیمه ماجراهای یکی از این واهی ها را دنبال می کند که کارآگاه نیز هست. هیروشی اینابا نیمه گرگ، نیمه انسان است و استعداد عجیبی دارد که با چشیدن موهای یک فرد اطلاعاتی را در مورد آنها استخراج می کند. هیروشی را یک روسری به نام یوتا و یک نوجوان به نام کی همراهی می کنند. این سه نفر با هم برای دستگیری مغز متفکر جنایتکار تلاش می کنند.

 

 1. Gleipnir

انیمه معمایی

پس از سقوط موجودات بیگانه در سیاره زمین، یک بیگانه به نام Uchuujin با برخی از آنها معامله می کند تا گردآوری شوند تا دوستان خود را که به شکل سکه هستند پیدا کنند. در ازای سکه، آرزویی به آنها می دهد و در ازای 100 سکه، قدرت های غیرقابل حلی به آنها داده می شود. در «گلیپنیر» روی دو گردآورنده به نام‌های شوئیچی و کلر تمرکز می‌کنیم که در کنار کار جمع‌آوری سکه، موضوع قتل والدینشان، خواهر بزرگ‌تر کلر، النا و در پایان فصل، رابطه شوئیچی با النا، قبل از اتفاقات نمایش. بنابراین منجر به نبردهای زیادی، توسعه غیرمنتظره شخصیت ها و نمایشی می شود که شما را به بهترین وجد خود، می آورد.

 

 1. Psychic Detective Yakumo

برترین انیمه های رازآلود

برترین انیمه های رازآلود

کارآگاه روانی یاکومو این سریال یک پیچش ماوراء الطبیعه در داستان پلیسی کلاسیک ایجاد می کند. یاکومو سایتو یک دانشجوی ساکت با توانایی خاصی است. چشم چپ قرمز او به او اجازه می دهد تا ماوراء طبیعی را درک کند. یاکومو معتقد است که کمک به ارواح به آنها اجازه می دهد تا به زندگی پس از مرگ بروند.

با این حال، داستان اصلی زمانی شروع می شود که هاروکا اوزاوا، دانشجوی دیگر تصمیم می گیرد از یاکومو کمک بخواهد. هاروکا معتقد است که دوستش توسط یک روح تسخیر شده است. این مورد یاکومو را به مسیری برای حل بسیاری از معماهای ماوراء طبیعی هدایت می کن.

 

 1. xxxHOLiC

xxxHOLiC  داستان Watanuki Kimihiro است، پسری گیج با “قدرت” دیدن ارواح.

یک روز، زمانی که واتانوکی توسط ارواح تعقیب می شود، با دست زدن به حصار خانه ای عجیب، دید او از بین می رود. وقتی بلند می شود، او را به داخل خانه می کشانند و با یک “صاحب مغازه” به نام ایچیهارا یوکو ملاقات می کند. یوکو در واقع یک جادوگر قدرتمند است که مغازه‌ای را اداره می‌کند که همه آرزوها را برآورده می‌کند، اما قیمتی برابر می‌خواهد. او تقریباً به طور خودکار احساس می کند که واتانوکی قدرت بینایی معنوی دارد و با او معامله می کند تا بتواند از “نفرین” خود خلاص شود.

به جای پرداخت هزینه از قبل، او می تواند در مغازه او کار کند تا زمانی که اعتبار کافی برای برآورده شدن آرزویش کسب کند. اگرچه واتانوکی کارهای ساده ای انجام می دهد، اما این تجربه در فروشگاه یوکو چیزی است که نباید فراموش شود. شغل واتانوکی شامل کارهای کوچکی است که با کارهای ماوراء طبیعی و خانگی سروکار دارد. علاقه عشق او، هیماواری کونوگی، و “رقیب”، شیزوکا دومکی، گهگاه بنا به درخواست یوکو در کارش به او می‌پیوندند و علیرغم دلخوری واتانوکی از دومکی، این سه به طور فزاینده‌ای به هم نزدیک می‌شوند.

 1. Paranoia Agent

انیمه معمایی

این انیمه در مورد یک مهاجم سریالی به نام Lil’ Slugger است که در شهر Musashino در توکیو وحشت ایجاد می کند. یک سری از مردم شروع به آمدن به پلیس در مورد حمله می کنند، اما اولین قربانی تسوکیکو ساگی، طراح شخصیت به پلیس می آید اما تا زمانی که قربانی دوم جلو نیاید، حرف های او را باور نمی کنند.

پس از وحشت، دو کارآگاه کیئیچی ایکاری و میتسوهیرو مانیوا مأمور تحقیق و حل این پرونده می شوند، اما هیچ کس چهره مهاجم را به خاطر نمی آورد، تنها چیزی که به یاد می آورند این است که مهاجم کلاه بیسبال، اسکیت های طلایی و چوب طلایی به سر داشت. . جنبه جالب این است که به نظر می رسد قربانیان Lil’ Slugger پس از حادثه زندگی یا سبک زندگی خود را به یک شکل بهبود می بخشند.

 1. Dusk Maiden Of Amnesia

Dusk Maiden of Amnesia یک انیمه پلیسی است که در 12 قسمت پخش شده است. سریال بین 9 آوریل 2012 و 25 ژوئن 2012 پخش شد. Dusk Maiden of Amnesia انیمه ای عالی برای همه کسانی است که می خواهند ترکیبی از ترس و راز را ببینند..

مدرسه آکادمی خصوصی سیکیو گذشته ای تاریک دارد – 60 سال پیش، دختر جوانی به نام یوکو کانوی در ساختمان مدرسه قدیمی آن جسد پیدا شد. از آن زمان، او در اطراف مدرسه پرسه می زند و اعضای باشگاه تحقیقات ماوراء الطبیعه آکادمی را شفا می دهد. با این حال، یک روز خوب، یوکو یک دوستی کنجکاو با دانشجوی سال اول Teiichi Niiya ایجاد می کند. آنچه در ادامه می آید، کشف راز پیرامون مرگ او و گذشته تاریک مدرسه است.

 1. Beautiful Bones: Sakurako’s Investigation

انیمه معمایی

استخوان های زیبا: تحقیق ساکوراکو یک انیمه کارآگاهی 12 قسمتِ که بر اساس ناول در بین 8 اکتبر 2015 تا 24 دسامبر 2015 پخش شد و زندگی ساکوراکو و دستیارش شوتارو را دنبال می کند.

ساکوراکو کوجو علاقه عجیبی دارد او دوست دارد تمام روز استخوان ها را معاینه کند. ساکوراکو با آزار اطرافیانش آرزو می‌کند که کاش نمونه‌های بیشتری از استخوان‌های انسان داشت. دانش آموز دبیرستانی شوتارو تاتواکی دستیار جدید او می شود. به زودی پسر نوجوان دختر عجیب و غریب را همه جا همراهی می کند. این معما زمانی تشدید می شود که این دو بارها و بارها خود را در میان پرونده های حل نشده می بینند. همه موارد شامل تجزیه اجساد است. با تصادفات بسیار، به زودی سوء ظن ایجاد می شود که چیزی اشتباه است.

برای دانلود انیمه های معرفی شده، به انیمه لیست مراجعه کنید.

ویدئوی زیر رو از دست ندید

 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پیام بگذارید